PSK, HST portál

PSK PORTÁL

Posuvně sklopné dveře (PSK) jsou dveře, které se posouvají do strany. PSK portál je zajímavou alternativou místo balkónových (francouzských) dveří. Díky použití speciálních kolejnic se křídlo neotvírá dovnitř, což šetří prostor v místnosti. Zpravidla je půlka portálu tvořena fixní (pevnou částí) a druhá má posuvně-sklopné křídlo. Výhodou tohoto křídla je i možnost ventilace. Komfort při používaní PSK dveří zajišťují automatické kování od renomovaných firem jakými jsou GU nebo SIEGENIA. PSK portál je velmi oblíbený a do jisté míry nahradí HST portál za velice příznivou cenu.

Výhody:

– Příznivá cena ve srovnaní s HST portály
– Maximální hmotnost křídla až 200 kg
– Oproti balkonovým dveří možnost výroby až do šířky 2800 mm
– Šetří prostor v místnosti

Možnost provedení:

PSK dveře se mohou pohybovat podle dvou schémat. V případě prvního se dveře skládají ze dvou křídel, z nichž jedno je pojízdné (Schéma A). Druhou možností je použití pohyblivého sloupku, díky němuž se křídla otevírají od sebe (Schéma C).

HS PORTÁL

Zdvižně-posuvné dveře (HS portál) představují nejluxusnější variantu posuvných dveří. Plně odpovídají moderním trendům a požadavkům na co největší zasklené plochy, zároveň umožňují bezbariérový průchod na terasu. Jednoduše a efektně tak dojde k propojení interiéru a zahrady.  Díky stavební hloubce profilu se křídlo nevyklápí jak je tomu u PSK portálu, ale má svou vlastní kolejnici ve které se křídlo pouze posouvá. Díky této technologii muže být HST portál vyroben v maximálním rozměru. Portál lze vyrobit v PVC nebo hliníku.

Výhody:

– Snížený hliníkový práh
– Maximální hmotnost křídla až 400 kg
– Možnost výroby až do šířky 5000 mm
– Šetří prostor v místnosti

Možnost provedení:

HST portál muže být vyroben dle schématu A. Dveře se dvěma křídly, z nichž jedno je posuvné (Schéma A). Druhou možností je použití pohyblivého sloupku, díky němuž se křídla otevírají od sebe (Schéma C).